چین می گوید Trump نیروی خود را به دست می دهد، در برابر تعرفه های جدید ایالات متحده سعی خواهد کرد

چین می گوید Trump نیروی خود را به دست می دهد، در برابر تعرفه های جدید ایالات متحده سعی خواهد کرد

اخبار اقتصادی

تلکس ایران

© رویترز. عکس فایل: رئیس جمهور ایالات متحده، دونالد تامپف، سخنرانی خود را همچون او و رییس جمهور چین، جیانگینگ، دیدار با رهبران تجاری در تالار بزرگ مردم در پکن© رویترز. عکس فایل: دونالد تامپو، رئیس جمهور ایالات متحده، سخنرانی خود را همچون او و رئیس جمهور چین، جیانگینگ، دیدار با رهبران کسب و کار در تالار بزرگ مردم در پکن

توسط یوان چن و دیوید لودر

پکن / واشنگتن (رویترز) – چین روز سه شنبه گفت که هیچ گزینهای برای مقابله با تعرفه های جدید تجاری ایالات متحده ندارد، و خطر را افزایش می دهد که رئیس جمهور دونالد ترومپ می تواند به زودی وظایف تقریبا تمام کالاهای چینی را که آمریکا خرید می دهد اعمال کند.

بیانیه وزارت معامله ساعتها پس از آن اعلام شد که ترامپ اعلام کرده است که 10 درصد تعرفه ها را در حدود 200 میلیارد دلار از واردات از چین تحمیل کرده و وظایف خود را حدود 267 میلیارد دلار افزایش می دهد اگر چین علیه اقدام ایالات متحده اقدام کند.

بیانیه مختصر جزئیات برنامه های چین را ارائه نمی دهد، اما

گنگ شوانگ، سخنگوی وزارت امور خارجه، بعدا خاطرنشان کرد که اقدامات ایالات متحده “عدم اطمینان جدید” را برای مذاکره بین دو کشور به ارمغان آورده است.

“چین همواره تاکید کرده است که تنها راه صحیح حل مسئله تجارت چین و آمریکا از طریق مذاکرات و مشاوره هایی است که بر مبنای یکسان، قاطع و متقابلا احترام گذاشته شده است. اما در این زمان، هرچیزی که ایالات متحده انجام می دهد، تصور نمی کند صداقت و یا حسن نیت، “وی افزود.

گنگ می گوید که او درباره “فرضیه ها” نظیر چگونگی اقدامات پکن در مقایسه با تعرفه ها در محصولات ایالات متحده نظر نمی دهد و فقط می گوید که جزئیات در زمان مناسب منتشر می شود.

ترامپ در روز دوشنبه هشدار داد که اگر چین اقدامات تلافی جویانه علیه کشاورزان یا صنایع ایالات متحده را انجام دهد، “ما بلافاصله پس از مرحله 3 ادامه خواهیم داد که حدود 267 میلیارد دلار از واردات اضافی است”.

آخرین وظایف ایالات متحده ساعتهای هوشمند از اپل (O 🙂 و Fitbit (N 🙂 و دیگر کالاهای مصرفی مانند صندلی های ماشین کودک را خراب کرد. اما اگر دولت تعرفه های اضافی را اعمال کند، تمام واردات باقیمانده ایالات متحده از چین و محصولات اپل مانند آی فون و رقبای آن، صرفه جویی خواهد شد.

ماه گذشته، چین یک لیست پیشنهادی از تعرفه های 60 میلیارد دلار کالاهای ایالات متحده را از مایع به انواع خاصی از هواپیما ارائه کرد – واشنگتن باید تعرفه ها را در لیست 200 میلیارد دلاری خود فعال کند.

چین روز چهارشنبه گزارش داد که چین در حال بررسی برنامه هایی برای ارسال یک هیئت به واشنگتن برای مذاکرات تازه با توجه به اقدام آمریکا است. به نقل از یک منبع دولتی در پکن، چین در حال بررسی است.

جمع آوری تعرفه ها در لیست طولانی مدت ایالات متحده در 24 سپتامبر آغاز خواهد شد، اما تا پایان سال 2018 میزان آن تا 25 درصد افزایش خواهد یافت و به شرکت های آمریکایی اجازه می دهد تا زمانیکه زنجیره های عرضه خود را به کشورهای متداول تعدیل کنند.

تا کنون، ایالات متحده تعرفه های 50 میلیارد دلاری محصولات چینی را برای فشار بر پکن به منظور کاهش مازاد تجارت بزرگ دوجانبه خود و تغییرات گسترده ای در تجارت، انتقال تکنولوژی و سیاست های یارانه های صنعتی پیشرفته اعمال کرده است.

پکن به نوعی مقابله کرد، اما برخی تحلیلگران و شرکت های آمریکایی نگران هستند که می تواند به اقدامات دیگری مانند فشار بر شرکت های آمریکایی در چین عمل کند.

یکی از مقامات ارشد بازار اوراق بهادار چین گفت که اقدامات تجاری ایالات متحده کار نخواهد کرد؛ چین دارای ابزارهای سیاست مالی و پولی وسیع برای مقابله با این تاثیر است. دولت در حال حاضر هزینه های زیربنایی را افزایش داده است.

“رئیس جمهور ترامپ یک تاجر بسیار سختگیر است و تلاش می کند تا چین را تحت فشار قرار دهد تا بتواند از مذاکرات ما امتیازات دریافت کند. من فکر می کنم که نوع تاکتیک با چین کار نمی کند”، فنگ Xinghai، معاون رئیس اوراق بهادار چین تنظیم کننده، در یک کنفرانس در بندر شهر تیانجین گفت.

مکالمه های اضافی در شک و تردید

آخرین تشدید تعرفه ها در چین پس از چندین دور مذاکرات هیچ پیشرفتی حاصل نشد. استیون منچین، وزیر خزانه داری ایالات متحده، هفته گذشته مقامات چینی را به بحث های تازه تر دعوت کرد، اما تا کنون هیچ برنامه ای برای برنامه ریزی نشده است.

Trump در بیانیه ای گفت: “ما درمورد نوع تغییراتی که باید انجام شود بسیار واضح است و ما هر فرصتی را برای برخورداری از هر چه بیشتر ما به چین دادیم.” “اما تا کنون، چین تمایلی به تغییر شیوه های خود نداشته است.”

فنگ به انجمن تیانجین گفت که امیدوار است که دو طرف بتوانند بنشینند و صحبت کنند، اما افزود که آخرین حرکت ایالات متحده، مسموم شده است.

یکی از مقامات ارشد Trump به خبرنگاران گفت که ایالات متحده برای مذاکرات بیشتر با پکن باز است، اما جزئیات دقیق درباره زمانی که ممکن است رخ دهد، ارائه نشده است.

“این یک تلاش برای محدود کردن چین نیست، اما این تلاشی برای همکاری با چین است و می گوید:” وقت آن است که شما به این اقدامات تجاری ناعادلانه که ما شناسایی کرده ایم و دیگران شناسایی کرده ایم و به کل سیستم معاملاتی آسیب رسانده اید رسیدگی کنید “. “این مقام گفت.

تا کنون، چین یا تعرفه های 110 میلیارد دلاری کالاهای ایالات متحده را پیشنهاد کرده یا پیشنهاد کرده است که بیشترین واردات محصولات آمریکایی را نشان می دهد.

اتاق بازرگانی چین در چین در روز سه شنبه گفت: “تنش در نظام اقتصادی جهانی خود را در جنگ تجاری ایالات متحده و چین، که در حال حاضر به طور جدی مانع زنجیره های عرضه جهانی می شود، نشان داده است.”

ارز یوان چین سه شنبه پس از خبر اقدامات ایالات متحده در برابر دلار، کاهش یافت. از اواسط ماه ژوئن تا کنون حدود 6.0 درصد کاهش یافته است، و با اختلاف قابل توجهی 10 درصد نرخ تعرفه را جبران کرده است.

مصرف کننده مصمم است

دفتر نمایندگی تجارت ایالات متحده 297 دسته محصول را از آخرین لیست تعرفه پیشنهاد شده حذف کرد، همراه با تعدادی از زیر مجموعه های دیگر دسته ها.

اما تنظیمات کمی برای رفع تکنولوژی و گروه های خرده فروشی بود که معتقد بودند مصرف کنندگان آمریکایی احساس درد می کردند.

دین گارفیلد، رئیس شورای صنایع فناوری اطلاعات که نماینده شرکت های بزرگ فناوری می شود، گفت: “تصمیم رئیس جمهور ترامپ … بی پروا است و باعث ایجاد آسیب پایدار به جوامع در سراسر کشور خواهد شد.

کنتور جررت، رئیس اتاق بازرگانی آمریکا در شانگهای، گفت که سه چهارم اعضای آن تحت تعرفه ها قرار می گیرند و به ایالات متحده باز نمی گردند.

جارلت گفت: “اکثر شرکت های عضو ما در چین هستند، برای چین – فروش کالاها به شرکت های چینی و مصرف کنندگان، نه به آمریکایی ها – و در نتیجه تقویت اقتصاد ایالات متحده است.”

اخبار داغ

اخبار ایران

خبر

اخبار

اخبار روز

اخبار جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.